Najtańsze rowerki dziecięce

Jeszcze kilka lat temu rower był niemalże symbolem Pierwszej Komunii Świętej. Każde dziecko dostawało nowego, modnego górala, który służył mu przez dobre kilka lat. Dziś wszystko zmienia się niemalże z prędkością światła i dzieci mają nieco inne wymagania – na pierwszym miejscu stawiają zaawansowaną technologię – komputery, laptopy, tablety, smartfony, sprzęty muzyczne, quady etc. natomiast rower nie ma już takiej wartości jak kiedyś. Tym bardziej musimy propagować jazdę na rowerze wśród dzieci, już od najmłodszych lat, dzięki temu zaszczepimy w nich zamiłowanie do sportu, dbania o kondycję i zdrowia. Jeżeli sami posiadamy rower, zadbajmy także o to, aby nasza pociecha jak najszybciej została w niego zaopatrzona.

Oczywiście zacznijmy od trójkołowych rowerków, idealnych dla dzieci już od pierwszego roku życia. Dzięki nim dziecko uczy się utrzymywać równowagę, ćwiczy koordynację ruchową. Rowerki są kolorowe i wyposażone w różnego rodzaju „gadżety” – grzechotki, przyciski, misie etc. dzięki czemu dziecko chętnie spędza na nim czas. Oczywiście dla dziewczynek preferowane są połączenia koloru różowego i białego, dla chłopców rowerki niebieskie, zielone, czerwone. Te rowerki bardziej nadają się do jazdy po domu lub ogrodzie. Niektóre modele posiadają także daszek/baldachim nad siedzonkiem, co chroni dziecko przed słońcem. Najtańsze rowerki kupimy już w granicach 100 złotych.

Możesz zdecydować się na nieco solidniejszy rowerek trójkołowy dla swojej pociechy, przypominający wyglądem wózek spacerowy, i właśnie taką funkcję pełniący. Ma bardzo wygodne siedzonko (wyglądające często jak fotelik samochodowy) przymocowane do rowerka, z tyłu natomiast znajduje się rączka (jak w przypadku wózka spacerowego) oraz miejsce na zakupy/torebkę etc. Rączka w niektórych modelach jest odpinana, co sprawia, że rowerek może służyć także do codziennej zabawy. Nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo dziecka podczas spaceru, gdyż przy foteliku znajduje się specjalna barierka z podłokietnikami, na której dziecko może opierać rączki, bądź  pasy, którymi przypinamy dziecko do fotelika. Większość modeli posiada także podest na nóżki, dzięki czemu dziecko może wygodnie siedzieć lub może pedałować, kiedy ma na to ochotę. Ceny takich wózko – rowerków zaczynają się od około 200 – 300 zł i pną się w górę.

Dla dziecka w wieku 2 – 5 lat, zdecyduj się na rowerek z dwoma małymi kółkami podporowymi,  przykręcanymi do tylnego koła, oraz kijkiem do prowadzenia. Dzięki temu nauczymy dziecko jeździć na dwóch kółkach. Rowerki są wykonane solidnie, znajdziemy je w cenach od 200 zł wzwyż.

Kolejnym rowerem dla dziecka jest zazwyczaj góral, będący prezentem na Pierwszą Komunię Świętą. Jeżeli żaden z gości nie zainwestuje w taki prezent, sam zrób dziecku taką niespodziankę! Dzięki temu zadbasz o to, aby swój wolny czas spędzało zdrowo i aktywnie. Istnieje ogromny wybór solidnych, porządnie wykonanych rowerów górskich na kołach 24 lub 26 calowych, z niską zazwyczaj ramą. Dobry jakościowo rower kupisz już od ok. 500 zł. Dokonaj zakupu w profesjonalnym sklepie i wystrzegaj się ofert z supermarketu, gdyż ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort dziecka.