Rowery sprowadzane z Niemiec, USA, Holandii

W naszym kraju pojawiła się moda na rowery. Coraz więcej osób, niezależnie od wieku, i miejsca zamieszkania decyduje się na ich zakup. Jest to bardzo dobry sposób zarówno na spędzanie wolnego czasu, jak i na zastąpienie środków komunikacji – samochodu czy autobusu. Jeżdżąc rowerem dbamy o swoją kondycję, o zdrowie, możemy nawet wyrzeźbić odpowiednie partie ciała i sprawić, że nasza sylwetka będzie miała idealne kształty.

Rowery mają tylko jedną wadę – są dość drogie i nie każdy może sobie pozwolić na zakup nowego, dobrego sprzętu, za który trzeba zapłacić 1000 – 2000 zł. Jednak nie jest to koniec świata! Można sobie z tym poradzić – co powiesz na zakup roweru używanego, sprowadzonego z zagranicy? Podpowiemy ci, na jakie najlepiej zwrócić uwagę.

Wiele osób uważa, że zakup używanego roweru z zagranicy jest nawet lepszą inwestycją, niż zakup fabrycznie nowego roweru z gwarancją. Możemy kupić rower trzy a nawet cztery razy taniej niż w sklepie (pamiętajmy jednak, aby zwracać uwagę na firmę). Osoby, które są pasjonatami rowerów potrafią dobrać do używanego roweru takie części, dzięki którym rower jest znacznie lepszy jakościowo i funkcjonalnie niż niejeden za 5000 zł ze sklepu.

Najczęściej sprowadza się rowery używane z Holandii. Jak wiemy, jest ich tam mnóstwo! To podstawowy „środek komunikacji” którym jeździ każdy i wszędzie co sprawia, że ceny są naprawdę niskie. Używany rower holenderski kupimy już od ok. 300 – 400 zł. Najlepiej zwrócić uwagę głównie na trzy firmy: Batavus (niezwykle solidne, wręcz pancerne ramy rowerów miejskich, bardzo prosty design), Gazelle (również bardzo solidnie wykonane, jednak pod względem wizualnym są od poprzedników, te rowery miejskie są nieco bardziej subtelne i smukłe) oraz Sparta (najczęściej są to rowery z silnikiem spalinowym). Rowery tych firm są naprawdę świetnej jakości, proste, lecz niezwykle trwałe i funkcjonalne. Dostępne są damskie, męskie oraz dla dzieci (w bardzo kuszących cenach, nawet 50 – 100 zł). Decydując się na taki zakup, na pewno sam przekonasz się, że była to świetna inwestycja.

Zarówno w Internecie, jak i komisach czy sklepach znajdziemy najwięcej rowerów sprowadzanych właśnie z Holandii, ale pojawiają się także rowery sprowadzane z Niemiec czy USA.

W Niemczech również znajdują się bardzo uznani i cenieni producenci rowerów, na przykład Ghost czy Kettler. Ceny tych rowerów używanych to od ok. 200 – 300 zł za rowery firmy Kettler (firma produkuje także bardzo dobrej jakości rowery stacjonarne), oraz ok. 700 – 800 zł w przypadku marki Ghost (ta marka także zajmuje się rowerami elektrycznymi).

W przypadku rowerów sprowadzanych z USA warto zwrócić uwagę na znaną firmę Trek (rowery używane znajdziemy już w granicach 500 zł), oraz Garry Fisher (rowery górskie tej cenionej firmy pojawiają się nawet w cenie 200 – 300 zł). Wśród rowerów z USA znajdziemy najczęściej modele górskie, szosowe, trekkingowe.